?>

Witamy Państwa w INSPIRACJI !

INSPIRACJA Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna świadczy pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka i jego rodziny. Otwartość i zaangażowanie powoduje, że nasi terapeuci widzą w człowieku więcej, niż tylko wycinek, którym się zajmują. Specjaliści z poszczególnych dziedzin tworzą interdyscyplinarny zespół terapeutyczny. Plan terapii jest tworzony i realizowany przez zespół pod kierunkiem koordynatora. Dzięki temu terapia przebiega wielotorowo, co przynosi wymierne korzyści.

Cytaty

„Dziecko chce być dobre.Jeżeli nie umie – naucz,Jeżeli nie wie – wytłumacz,Jeżeli nie może - pomóż.

— Janusz Korczak

Nasz cel

W INSPIRACJI najważniejsze jest dobro dziecka. Im więcej troski i wsparcia potrzebuje, tym bardziej chcemy pomóc.

— mgr Edyta Kalinowska

INSPIRACJA – co nas wyróżnia?

  • Indywidualne podejście

    Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna świadczy szeroko rozumianą pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla dzieci i ich rodziców. Zespół terapeutów zapewnia pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Z myślą o rodzicach przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów i szkoleń.

  • Praca zespołowa

    Terapeuci INSPIRACJI tworzą zespół doskonale wykształconych, doświadczonych specjalistów. Nasi specjaliści, współpracując w ramach zespołu terapeutycznego, opracowują spójne strategie pracy z poszczególnymi podopiecznymi. Takie kompleksowe podejście daje dużo lepsze efekty, niż te same działania pomocowe podejmowane przez każdego terapeutę indywidualnie.

  • Ważne, choć niemierzalne

    Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, jak ważna (poza kompetencjami specjalistów) jest atmosfera miejsca, w którym szukamy pomocy dla swojego dziecka. W naszej placówce przykładamy ogromną wagę do tego, aby każdy poczuł, że trafił pod właściwy adres. Dlatego członkowie naszej kadry to ludzie oddani dzieciom i wyczuleni na potrzeby drugiego człowieka.

Kim Jesteśmy?

Mgr Edyta Kalinowska, dyrektor Poradni

Ukończyłam studia na kierunku psychologia kliniczna na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Realizacja projektu pod nazwą INSPIRACJA Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna jest spełnieniem marzeń – moich i mojego męża Krzysztofa, który wspierał i nadal wspiera mnie na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia – marzeń o stworzeniu miejsca świadczącego wszechstronną pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla dzieci i rodziców. Wiem, jak ważny jest profesjonalizm terapeutów. Wiem także, że życzliwość, autentyczna troska i zrozumienie są nie do przecenienia. Będę dbać, aby nigdy nie zabrakło tego w naszej placówce. Prywatnie jestem mamą wspaniałego dwunastolatka Szymka.

Magdalena Bogulak, Asystentka Poradni

Pani Magdalena jest osobą bardzo zaangażowaną, ciepłą i uśmiechniętą. W Poradni zajmuje się organizacją pracy zespołu terapeutów i kontaktami z Rodzicami i Opiekunami. Dba o właściwy obieg dokumentacji Poradni i o naszych podopiecznych. Pani Magda jest bardzo oddana dzieciom i pracy. Bardzo szybko się uczy i wiedzę, którą zdobywa, potrafi wykorzystać w pracy w Poradni. Prowadzi również fanpage’a INSPIRACJI. Ma doskonały kontakt z dziećmi, które ją uwielbiają. Pani Magda jest miłośniczką zwierząt i to taką, która bardzo angażuje się w opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Jest wolontariuszką w kilku schroniskach dla zwierząt.  Pani Magda podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, co już teraz przekłada się na jeszcze większe zaangażowanie w pracy.