Witamy Państwa w INSPIRACJI !

INSPIRACJA Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna świadczy pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka i jego rodziny. Otwartość i zaangażowanie powoduje, że nasi terapeuci widzą w człowieku więcej, niż tylko wycinek, którym się zajmują. Specjaliści z poszczególnych dziedzin tworzą interdyscyplinarny zespół terapeutyczny. Plan terapii jest tworzony i realizowany przez zespół pod kierunkiem koordynatora. Dzięki temu terapia przebiega wielotorowo, co przynosi wymierne korzyści.

Cytaty

„Dziecko chce być dobre.Jeżeli nie umie – naucz,Jeżeli nie wie – wytłumacz,Jeżeli nie może - pomóż.

— Janusz Korczak

Nasz cel

W INSPIRACJI najważniejsze jest dobro dziecka. Im więcej troski i wsparcia potrzebuje, tym bardziej chcemy pomóc.

— mgr Edyta Kalinowska

INSPIRACJA – co nas wyróżnia?

  • Indywidualne podejście

    Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna świadczy szeroko rozumianą pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla dzieci i ich rodziców. Zespół terapeutów zapewnia pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Z myślą o rodzicach przygotowaliśmy bogatą ofertę warsztatów i szkoleń.

  • Praca zespołowa

    Terapeuci INSPIRACJI tworzą zespół doskonale wykształconych, doświadczonych specjalistów. Nasi specjaliści, współpracując w ramach zespołu terapeutycznego, opracowują spójne strategie pracy z poszczególnymi podopiecznymi. Takie kompleksowe podejście daje dużo lepsze efekty, niż te same działania pomocowe podejmowane przez każdego terapeutę indywidualnie.

  • Ważne, choć niemierzalne

    Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, jak ważna (poza kompetencjami specjalistów) jest atmosfera miejsca, w którym szukamy pomocy dla swojego dziecka. W naszej placówce przykładamy ogromną wagę do tego, aby każdy poczuł, że trafił pod właściwy adres. Dlatego członkowie naszej kadry to ludzie oddani dzieciom i wyczuleni na potrzeby drugiego człowieka.

Kim Jesteśmy?

Mgr Edyta Kalinowska, dyrektor Poradni

DSC_0804

Ukończyłam studia na kierunku psychologia kliniczna na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Realizacja projektu pod nazwą INSPIRACJA Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna jest spełnieniem marzeń – moich i mojego męża Krzysztofa, który wspierał i nadal wspiera mnie na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia – marzeń o stworzeniu miejsca świadczącego wszechstronną pomoc psychologiczną i pedagogiczną dla dzieci i rodziców. Wiem, jak ważny jest profesjonalizm terapeutów. Wiem także, że życzliwość, autentyczna troska i zrozumienie są nie do przecenienia. Będę dbać, aby nigdy nie zabrakło tego w naszej placówce. Prywatnie jestem mamą wspaniałego dwunastolatka Szymka.

Magdalena Bogulak, Asystentka Poradni

magda2-2

Pani Magdalena jest osobą bardzo zaangażowaną, ciepłą i uśmiechniętą. W Poradni zajmuje się organizacją pracy zespołu terapeutów i kontaktami z Rodzicami i Opiekunami. Dba o właściwy obieg dokumentacji Poradni i o naszych podopiecznych. Pani Magda jest bardzo oddana dzieciom i pracy. Bardzo szybko się uczy i wiedzę, którą zdobywa, potrafi wykorzystać w pracy w Poradni. Prowadzi również fanpage’a INSPIRACJI. Ma doskonały kontakt z dziećmi, które ją uwielbiają. Pani Magda jest miłośniczką zwierząt i to taką, która bardzo angażuje się w opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Jest wolontariuszką w kilku schroniskach dla zwierząt.  Pani Magda podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, co już teraz przekłada się na jeszcze większe zaangażowanie w pracy.